Tipy / Jihočeský kraj / Protivín / Zábava / Zoo / Krokodýlí ZOO Protivín
Krokodýlí ZOO Protivín

Původní chov probíhal v zázemí jeho zemědělské farmy ve Chvalšinách, od roku 2005 je budována expoziční část zoo v Protivíně. Farma ve Chvalšinách zůstala zachována a slouží jako chovatelská a zásobovací farma pro zoo.
O licenci zoo požádal Miroslav Procházka Ministerstvo životního prostředí ČR dle zák. 162/2003 Sb. v lednu 2008, v květnu byla tato licence udělena.
Samotná expoziční část zoo je budována v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. V 19. století sloužila jako stáj pro koně, kočárárna a služební byt pro kočí, náležela k zázemí protivínského zámku, jenž byl v majetku rodu Schwarzenberků.
V první polovině 20. století byl objekt v rámci pozemkové reformy předán soukromému majiteli, který zde provozoval truhlárnu, další části objektu sloužily jako sklady. Od přímých potomků tohoto majitele byl objekt odkoupen zakladatelem zoo v roce 2005.
Krokodýlí ZOO Protivín - adresa
Masarykovo nám. 261, 398 11, Protivín
Krokodýlí ZOO Protivín - kontakt
Telefon: +420 602 214 246
E-mail: nadacetomistoma@email.cz
Ceník
Otevírací dobaDenně od 1. května do 31. října
Návštěvní hodiny
pondělí - neděle 10.00 - 16.00 hodin
Vstupné
dospělí, důchodci a mládež nad 15 let ... 100 Kč
děti 5 - 15 let ... 50 Kč
Krokodýlí ZOO Protivín na mapě
GPS: 49°12'1.22"N 14°13'3.06"E






vše
hotely